W dniu 22.10.2016 rozpoczął się wyjazd integracyjny dla grupy 15 osób z doświadczeniem choroby psychicznej, zaburzeń psychogeriatrycznych i ich rodzin. Pierwszym etapem wycieczki było zebranie uczestników przy Dworcu Głównym PKP, skąd odjechali korzystając z grupowego przejazdu koleją Intercity.

Miejscem docelowym dla grupy był ośrodek wczasowy PROTON położony 80 m od plaży w Kołobrzegu przy ul Sułkowskiego 6 do którego z dworca PKP w Kołobrzegu przywiózł nas zamówiony wcześniej BUS . Wspólny pobyt trwał 8 dni ( 7 noclegów). Opiekunami grupy były 2 osoby, w tym jedna zatrudniona w ramach wolontariatu do pomocy w sprawach organizacyjnychi transportu ( pociąg i BUS ).

W czasie pobytu odbywały się codzienne spotkania społeczności, podczas których omawiano samopoczucie uczestników, oraz bieżące sprawy związane z pobytem i realizacją programu pobytu.

Odbyło się również wiele wycieczek, m.in. grupowa wycieczka do portu połączona z rejsem po morzu, zwiedzanie Kołobrzegu z wagonu turystycznej „ciuchci” z przewodnikiem, codzienne spacery plażą.

W trakcie pobytu w ośrodku Proton zorganizowano także dwa wieczorki taneczne. Każdy z uczestników skorzystał także z dwóch zabiegów lub ćwiczeń rehabilitacyjnych zleconych indywidualnie przez lekarza.