Stowarzyszenie na rzecz promocji zdrowia Curatus
Stowarzyszenie na rzecz promocji zdrowia Curatus

Tel: 71 329 09 19 / curatus@o2.pl

  • Strona główna
  • Aktualności
  • Stowarzyszenie
    • Zarząd
    • Przekaż 1%
    • Statut
    • Kontakt
  • Programy
    • Klub aktywności społecznej
    • Środowiskowy Dom Samopomocy
    • Klubowe Centrum Aktywności
    • Pomoc ofiarom przemocy
    • Klub Seniora “Oficyna”
    • Wrocławski Telefon Zaufania
    • Program Promocji Zdrowia Psychicznego
  • Deklaracja dostępności
  • Kontakt
Wyślij wiadomość
  • 71 329 09 19
    curatus@o2.pl
  • ul. Kleczkowska 5 (oficyna), 50-227 Wrocław

!_crop_l84_8

8 lutego 2017 przez Administrator

© 2023 Stowarzyszenie na rzecz promocji zdrowia Curatus

Dostępność

Tryby dostępności

Tryb bezpieczny w epilepsji
Tłumi kolor i usuwa mrugnięcia.
This mode enables people with epilepsy to use the website safely by eliminating the risk of seizures that result from flashing or blinking animations and risky color combinations.
Tryb dla osób niedowidzących
Poprawia wizualizację strony
Ten tryb dostosowuje stronę internetową do wygody użytkowników z wadami wzroku, takimi jak degradujący się wzrok, widzenie tunelowe, zaćma, jaskra i inne.
Tryb niepełnosprawności poznawczej
Pomaga skupić się na konkretnej treści
Tryb ten udostępnia różne opcje pomocnicze, dzięki którym użytkownicy z zaburzeniami poznawczymi, takimi jak dysleksja, autyzm, CVA i inne, mogą łatwiej skupić się na istotnych elementach strony.
Tryb przyjazny dla osób z ADHD
Redukuje rozproszenie uwagi i poprawia koncentrację
Tryb ten pomaga użytkownikom z ADHD i zaburzeniami neurorozwojowymi łatwiej czytać, przeglądać i skupiać się na głównych elementach strony, jednocześnie znacznie ograniczając czynniki rozpraszające uwagę.
Tryb dla osób niewidzących
Umożliwia korzystanie z witryny za pomocą czytnika ekranu
Ten tryb konfiguruje stronę internetową, aby była kompatybilna z czytnikami ekranu, takimi jak JAWS, NVDA, VoiceOver i TalkBack. Czytnik ekranu to oprogramowanie dla niewidomych użytkowników, które jest instalowane na komputerze i smartfonie, a strony internetowe muszą być z nim kompatybilne.

Słownik internetowy

    Ułatwienia czytania

    Skalowanie treści
    Domyślnie
    Lupa do tekstu
    Czytelna czcionka
    Przyjazny dla dyslektyków
    Podkreślanie tytułów
    Podświetlanie linków
    Wielkość czcionki
    Domyślnie
    Wysokość linii
    Domyślnie
    Odstępy między literami
    Domyślnie
    Wyrównanie do lewej
    Wyrównanie do środka
    Wyrównanie do prawej

    Ustawienia wizulane

    Ciemny kontrast
    Kontrast światła
    Monochromatyczny
    Wysoki kontrast
    Wysokie nasycenie
    Niskie nasycenie
    Dostosuj kolory tekstu
    Dostosuj kolory tytułu
    Dostosuj kolory tła

    Dodatkowe opcje

    Wyciszanie dźwięków
    Ukryj zdjęcia
    Wirtualna klawiatura
    Przewodnik do czytania
    Zatrzymaj animacje
    Maska do czytania
    Podświetlanie napisów
    Powiększanie opisu
    Duży ciemny kursor
    Duży jasny kursor
    Klawisze nawigacyjne

    Stowarzyszenie na rzecz promocji zdrowia Curatus Oświadczenie o dostępności

    Oświadczenie o ułatwieniach dostępu

    • curatus.org.pl
    • {bieżąca data}

    Stan zgodności

    Jesteśmy głęboko przekonani, że internet powinien być dostępny dla każdego, i zobowiązujemy się do zapewnienia witryny internetowej dostępnej dla jak najszerszego grona odbiorców, niezależnie od okoliczności i umiejętności.

    Aby to osiągnąć, staramy się jak najściślej przestrzegać wytycznych World Wide Web Consortium (W3C) Web Content Accessibility Guidelines 2.1 (WCAG 2.1) na poziomie AA. Niniejsze wytyczne wyjaśniają, jak udostępnić treści internetowe osobom z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Przestrzeganie tych wytycznych pomaga nam zapewnić, że witryna jest dostępna dla wszystkich osób: osób niewidomych, osób z upośledzeniem ruchowym, osób z upośledzeniem wzroku, osób z upośledzeniem funkcji poznawczych i nie tylko.

    Ta witryna internetowa wykorzystuje różne technologie, które mają na celu zapewnienie jej jak największej dostępności przez cały czas. Korzystamy z interfejsu ułatwień dostępu, który umożliwia osobom z określonymi niepełnosprawnościami dostosowanie interfejsu użytkownika (interfejsu użytkownika) witryny i zaprojektowanie go do ich osobistych potrzeb.

    Dodatkowo witryna wykorzystuje aplikację opartą na sztucznej inteligencji, która działa w tle i stale optymalizuje poziom dostępności. Ta aplikacja koryguje kod HTML witryny, dostosowuje jej funkcjonalność i zachowanie do czytników ekranu używanych przez użytkowników niewidomych oraz do funkcji klawiatury używanych przez osoby z upośledzeniem ruchowym.

    Jeśli znalazłeś awarię lub masz pomysły na ulepszenia, chętnie się z Tobą skontaktujemy. Możesz skontaktować się z operatorami witryny, korzystając z następującego adresu e-mail

    Czytnik ekranu i nawigacja za pomocą klawiatury

    Nasza witryna internetowa wykorzystuje technikę atrybutów ARIA (dostępne bogate aplikacje internetowe) wraz z różnymi zmianami behawioralnymi, aby zapewnić niewidomym użytkownikom korzystającym z czytników ekranu możliwość czytania, rozumienia i korzystania z funkcji witryny. Gdy tylko użytkownik z czytnikiem ekranu wejdzie na Twoją witrynę, natychmiast otrzyma monit o wprowadzenie profilu czytnika ekranu, aby mógł efektywnie przeglądać i obsługiwać witrynę. Oto jak nasza witryna spełnia niektóre z najważniejszych wymagań dotyczących czytników ekranu, a także zrzuty ekranu konsoli z przykładami kodu:

    1. Optymalizacja czytnika ekranu: uruchamiamy proces w tle, który uczy się komponentów witryny od góry do dołu, aby zapewnić ciągłą zgodność nawet podczas aktualizacji witryny. W ramach tego procesu udostępniamy czytnikom ekranu istotne dane przy użyciu zestawu atrybutów ARIA. Na przykład zapewniamy dokładne etykiety formularzy; opisy ikon, które można wykorzystać (ikony mediów społecznościowych, ikony wyszukiwania, ikony koszyka itp.); wytyczne dotyczące walidacji danych wejściowych formularzy; role elementów, takie jak przyciski, menu, dialogi modalne (wyskakujące okienka) i inne. Ponadto proces działający w tle skanuje wszystkie obrazy w witrynie i zapewnia dokładny i zrozumiały opis oparty na rozpoznawaniu obiektów obrazu jako znacznik ALT (tekst alternatywny) dla obrazów, które nie są opisane. Wyodrębni również teksty osadzone w obrazie za pomocą technologii OCR (optyczne rozpoznawanie znaków). Aby w dowolnym momencie włączyć ustawienia czytnika ekranu, wystarczy nacisnąć kombinację klawiszy Alt+1. Użytkownicy czytników ekranu otrzymują również automatyczne powiadomienia o włączeniu trybu czytnika ekranu, gdy tylko wejdą na stronę internetową.

      Te dostosowania są zgodne ze wszystkimi popularnymi czytnikami ekranu, w tym JAWS i NVDA.

    2. Optymalizacja nawigacji za pomocą klawiatury: Proces w tle dostosowuje również kod HTML witryny i dodaje różne zachowania za pomocą kodu JavaScript, aby umożliwić obsługę witryny za pomocą klawiatury. Obejmuje to możliwość poruszania się po witrynie za pomocą klawiszy Tab i Shift + Tab, obsługi menu rozwijanych za pomocą klawiszy strzałek, zamykania ich za pomocą klawisza Esc, wyzwalania przycisków i łączy za pomocą klawisza Enter, nawigowania między elementami radia i pola wyboru za pomocą klawiszy strzałek oraz wypełniaj je spacją lub klawiszem Enter. Dodatkowo użytkownicy klawiatury znajdą menu szybkiej nawigacji i pomijania treści, dostępne w dowolnym momencie po kliknięciu Alt+1 lub jako pierwsze elementy strony podczas poruszania się za pomocą klawiatury. Proces w tle obsługuje również wyzwalane wyskakujące okienka, przesuwając fokus klawiatury w ich stronę, gdy tylko się pojawią, i nie pozwala, by fokus przesuwał się poza nie.

      Użytkownicy mogą również używać skrótów, takich jak „M” (menu), „H” (nagłówki), „F” (formularze), „B” (przyciski) i „G” (grafika), aby przeskakiwać do określonych elementów .

    Profile niepełnosprawności obsługiwane w naszej witrynie

    • Tryb bezpieczny dla epilepsji: ten profil umożliwia osobom cierpiącym na epilepsję bezpieczne korzystanie ze strony internetowej poprzez wyeliminowanie ryzyka napadów padaczkowych wynikających z migających lub migających animacji oraz ryzykownych kombinacji kolorów.
    • Tryb dla niedowidzących: ten tryb dostosowuje witrynę do wygody użytkowników z wadami wzroku, takimi jak pogorszenie wzroku, widzenie tunelowe, zaćma, jaskra i inne.
    • Tryb upośledzenia funkcji poznawczych: ten tryb zapewnia różne opcje pomocy, aby pomóc użytkownikom z zaburzeniami funkcji poznawczych, takimi jak dysleksja, autyzm, CVA i inne, łatwiej skupić się na najważniejszych elementach witryny.< /li>
    • Tryb przyjazny dla ADHD: ten tryb pomaga użytkownikom z ADHD i zaburzeniami rozwoju neurologicznego w łatwiejszym czytaniu, przeglądaniu i skupianiu się na głównych elementach witryny, przy jednoczesnym znacznym ograniczeniu czynników rozpraszających uwagę.
    • Tryb niewidomych: ten tryb konfiguruje witrynę internetową tak, aby była kompatybilna z czytnikami ekranu, takimi jak JAWS, NVDA, VoiceOver i TalkBack. Czytnik ekranu to oprogramowanie dla niewidomych użytkowników, które jest instalowane na komputerze i smartfonie, a strony internetowe muszą być z nim kompatybilne.
    • Profil nawigacji za pomocą klawiatury (niepełnosprawny ruchowo): ten profil umożliwia osobom z upośledzeniem ruchowym obsługę witryny za pomocą klawiatury Tab, Shift+Tab i klawiszy Enter. Użytkownicy mogą również używać skrótów, takich jak „M” (menu), „H” (nagłówki), „F” (formularze), „B” (przyciski) i „G” (grafika), aby przeskakiwać do określonych elementów.</ li>

    Dodatkowe poprawki w interfejsie użytkownika, wyglądzie i czytelności

    1. Dostosowanie czcionki – użytkownicy mogą zwiększać i zmniejszać jej rozmiar, zmieniać rodzinę (rodzaj), dostosowywać odstępy, wyrównanie, wysokość linii i nie tylko.
    2. Dostosowanie kolorów – użytkownicy mogą wybrać różne profile kontrastu kolorów, takie jak jasny, ciemny, odwrócony i monochromatyczny. Ponadto użytkownicy mogą zamieniać schematy kolorów tytułów, tekstów i tła, korzystając z ponad 7 różnych opcji kolorowania.
    3. Animacje – użytkownicy cierpiący na epilepsję mogą jednym kliknięciem zatrzymać wszystkie uruchomione animacje. Animacje kontrolowane przez interfejs obejmują filmy, GIF-y i przejścia CSS.
    4. Podświetlanie treści – użytkownicy mogą wyróżnić ważne elementy, takie jak linki i tytuły. Mogą też wybrać podświetlanie tylko elementów zaznaczonych lub najechanych kursorem.
    5. Wyciszanie dźwięku — użytkownicy aparatów słuchowych mogą odczuwać bóle głowy lub inne problemy z powodu automatycznego odtwarzania dźwięku. Ta opcja pozwala użytkownikom natychmiast wyciszyć całą witrynę.
    6. Zaburzenia poznawcze – wykorzystujemy wyszukiwarkę połączoną z Wikipedią i Wikisłownikiem, umożliwiając osobom z zaburzeniami poznawczymi rozszyfrowanie znaczenia wyrażeń, inicjałów, slangu i innych.
    7. Dodatkowe funkcje – zapewniamy użytkownikom możliwość zmiany koloru i rozmiaru kursora, korzystania z trybu drukowania, włączenia wirtualnej klawiatury i wielu innych funkcji.

    Kompatybilność przeglądarki i technologii wspomagających

    Staramy się obsługiwać jak najszerszą gamę przeglądarek i technologii wspomagających, aby nasi użytkownicy mogli wybrać najlepiej dopasowane do nich narzędzia, z jak najmniejszą liczbą ograniczeń. Dlatego bardzo ciężko pracowaliśmy, aby móc obsługiwać wszystkie główne systemy, które stanowią ponad 95% udziału w rynku użytkowników, w tym Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari, Opera i Microsoft Edge, JAWS i NVDA (czytniki ekranu), zarówno dla Windows i dla użytkowników komputerów Mac.

    Uwagi, komentarze i opinie

    Pomimo naszych najlepszych starań, aby każdy mógł dostosować witrynę do swoich potrzeb, nadal mogą istnieć strony lub sekcje, które nie są w pełni dostępne, są w trakcie udostępniania lub brakuje im odpowiedniego rozwiązania technologicznego, aby były dostępny. Mimo to stale ulepszamy naszą dostępność, dodając, aktualizując i ulepszając jej opcje i funkcje oraz opracowując i wdrażając nowe technologie. Wszystko to ma na celu osiągnięcie optymalnego poziomu dostępności, podążając za postępem technologicznym. Aby uzyskać pomoc, skontaktuj się z